Biz Kimiz?

Çimser Çim Üretim A.Ş. 1990 yılında Türkiye’nin ilk hazır ve rulo çim üreticisi olarak İzmir’in Ödemiş ilçesi yakınlarında faaliyetlerine başlamış ve ülke ekonomisine yeni bir sektör kazandırmıştır.

Amacı; o günün gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi İzmir Türkiye’de de ülkenin iklim koşullarına uygun üretilecek hazır ve rulo çimle spor sahalarının, golf alanlarının ihtiyaçlarını karşılamak ve bu alanda AR-GE faaliyetlerinde bulunarak sektörün ülkemizde gelişmesini sağlamaktır.

1993 yılında Uluslararası Çim Üreticileri Birliği (TPI) tarafından tanınan ve halen devam ettirmekte olduğu Uluslararası Çim Üreticileri Birliği Türkiye temsilciğine atanan ÇİMSER, 2009 yılında ise ÖZEL SEKTÖR TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU olarak tescil edilen hazır ve rulo çim üreticisi İzmir firmasıdır.

Üretimi yapılan 5 farklı sıcak iklim hibrit çim çeşidiyle, ülkenin en geniş alanda lisanslı ve sertifikalı çim üretim firması olan Çimser A.Ş. Türkiye içinde yaygın olarak Ege Bölgesi, Marmara Bölgesi’nin güneyi ve Akdeniz Bölgesi’nde rağbet görmektedir.

Sürdürülebilir ari üretim politikası ve 20 yılı aşkın tecrübesiyle yurtdışında, Gürcistan, Azerbeycan, Irak, Mısır, Libya ve Birleşik Arap Emirliklerine ihracat yapan Çimser A.Ş. bu ülkelerdeki çim üretim çiftliklerinin, spor alanlarının ve golf sahalarının kurulmasında önemli rol oynamıştır.

Firmamız yurt içinde ve yurt dışında; çim kullanılan her alanda hem üst zemin hem de altyapısal olarak fizibilite, proje danışmanlık, kontrolörlük ve uygulama hizmeti vermektedir.